Formacja Nieżywych Schabuff

Formacja Nieżywych Schabuff
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Częstochowa
Utworów:
4
Oglądany:
10768 razy
iDesk:
Założenie konta:
13 maja 2008
Ostatnia aktualizacja:
13 maja 2008
2008

Formacja Nieżywych Schabuff podpisuje kontrakt płytowy z wytwórnią Dream Music.
30 maja br. nakładem wytwórni Dream Music, ukaże się nowy album Formacji Nieżywych Schabuff. Longplay, zatytułowany „24 H” jest pierwszym od 5 lat krążkiem grupy.

Na pierwszy singel promujący nowy album Formacji został wybrany utwór „Ławka”.
Ogólnopolska premiera utworu i premiera teledysku odbędzie się 14 maja br.

13 czerwca Formacja Nieżywych Schabuff z piosenką „Ławka” wystąpi w konkursie Premiery na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (transmisja na ‘żywo’ na antenie TVP 1).

Formacja Nieżywych Schabuff zagra 6 czerwca koncert promocyjny w warszawskim salonie EMPiK Nowy Świat (początek o godzinie 19:00). Podczas wizyty w Empiku grupa będzie podpisywała nowy album „24 H”.


2007

Formacja bierze udział w koncercie dla ofiar trąby powietrznej w południowym rejonie Polski, podczas którego premierę medialną ma utwór „Ty” zapowiadający ukazanie się w 2008 nowego krążka zespołu pod tytułem „24 H” (Dream Music).
Muzycy angażują się również w akcję „Pocztówka do św. Mikołaja” realizowaną przez Dream Music, Towarzystwo Nasz Dom oraz TVP 2 i RMF FM.

2004 - 2006

Zespół intensywnie koncertuje w całym kraju i przygotowuje materiał na nowy album.

2003

Prace nad płytą zakończone. Album nosi tytuł „Supermarket”. Pod koniec stycznia ukazuje się singiel promujący płytę, zatytułowany również „Supermarket”. Zespół pojawia się na antenie większości stacji radiowych a także na listach przebojów w całym kraju. Piosenka dla wielu słuchaczy staje się swoistym protest-songiem przeciwko naszej ogłupiającej rzeczywistości.
Płyta ukazuje się na rynku 17 marca 2003 nakładem firmy Universal Music.

2002

Trwają już nagrania do nowego albumu. Zespół pracuje codziennie w Chicken Studio w Częstochowie. Płyta będzie zawierać jedenaście piosenek, wszystkie teksty napisał Olek Klepacz, a muzykę Wojtek Wierus i Jacek Otręba.
Wszyscy członkowie zespołu mobilizują siły, by zaskoczyć słuchaczy czymś nowym, a jednocześnie znanym i lubianym.
Tymczasem, dla przypomnienia o sobie, grupa wydaje singiel z piosenką „Nic dobrego kolego”.
Jego premiera radiowa odbywa się na początku lipca. Ten lekki wakacyjny utwór odbył wcześniej swój chrzest bojowy na koncertach FNS. Znajdzie się też na nowej płycie.

2001

Rozpoczyna się przygotowaniami do nowej płyty.
Muzycy często spotykają się, by zaprezentować sobie nowe pomysły. Trwają próby i praca w podgrupach.
Poza tym zespół dużo koncertuje. Podczas występów prezentowane są także premierowe piosenki.

1999

To dziesiąty rok w karierze zespołu. Zespół wkracza w ten okres w składzie: Olek Klepacz, Wojtek Wierus, Kasia Lach, Marcin Serwaciński. Obchody Dziesięciolecia trwają przez cały rok.
Na początek, 12 lutego 1999 ma miejsce specjalny Koncert Walentynkowy w częstochowskiej filharmonii. Zespół wykonuje swoje największe przeboje z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Koncert okazuje się dużym sukcesem artystycznym i komercyjnym.
W maju na TVP2 emituje program Szansa na sukces z udziałem FNS – to kolejny punkt Dziesięciolecia.
Oprócz tego, w dziesiątą rocznicę nagrania pierwszej płyty, zespół wydaje specjalną składankową płytę, zawierającej największe przeboje. Płyta nosi tytuł Z archiwum X-lecia i ukazuje się nakładem POMATON EMI - 19.06.1999r. Poza znanymi piosenkami na krążku znajduje się jeden utwór premierowy pt. Mów mi Elvis. Singiel z tym utworem już w czerwcu staje się przebojem.
Teledysk do piosenki „Mów mi Elvis” w reżyserii Mariusza Paleya otrzymuje nagrodę YACH ’99 w kategorii: najlepszy scenariusz (M. Palej).
Na finał jubileuszowego roku Formacja realizuje dla TVP2 program „Urodziny Formacji Nieżywych Schabuff”. Koncert odbywa się 02.12 w Studio Telewizyjnym w Łęgu.
W rolę menedżera zespołu, organizatora urodzinowego przyjęcia wciela się Marcin Daniec, a gośćmi są: Iga Cembrzyńska, Katarzyna Figura, Beata Kozidrak, Kasa, Przemek Saleta, Jacek Zieliński, BIG CYC, Kapela Sobka Karpiela Bułecki z Zakopanego oraz Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej.
31 grudnia program II TVP zaprasza Formację do udziału w największym przedsięwzięciu telewizyjnym Sylwester 2000. W ten sposób rozpoczynamy rok 2000.


1998

W lutym okazuje się nowy singiel FNS zatytułowany Da da da.
Piosenka staje się power-playem w około 50 stacjach radiowych i w ciągu kilku tygodni staje się przebojem. 30 marca na rynku muzycznym ukazuje się płyta FOTO ozdobiona bardzo staranną oprawą graficzną, nawiązującą do formuły teledysku Da da da.
Recenzenci w piosenkach na płycie odnajdują wiele wspólnego z poprzednimi dokonaniami zespołu, zauważają również nieco poważniejszy, refleksyjny charakter tekstów Olka Klepacza.

1997

Do zespołu dołącza Kasia Lach – młoda, utalentowana i atrakcyjna basistka, która wnosi do zespołu świeżość i kobiecość. FNS koncertuje z młodą instrumentalistką na wielu koncertach w całym kraju.
Rozpoczyna się praca nad nowym albumem pt.: FOTO. We wrześniu zespół podpisuje kontrakt z nowym wydawcą POMATON EMI.

1996

Zespół odbiera nagrody za ubiegłoroczny sukces Lata.
Drugie miejsce w plebiscycie RMF FM na przebój roku.
W lutym Muzyczna Nagroda Teleexpressu za Przebój roku. Uroczyste wręczenie relacjonowane na żywo przez Teleexpress 11 lutego.
W marcu dwie nagrody w Plebiscycie Rozgłośni Radiowych PLAY-BOX ’96:
w kategorii Złota Dziesiątka - 2 miejsce oraz 1 nagroda za Hit roku radiosłuchaczy.
Zespół otrzymuje nominację do Fryderyków ’96 w kategorii Piosenka roku.
Następuje intensywny sezon koncertowy. FNS występuje m.in. na festiwalu Opole’96 w koncertach: Przeboje z list przebojów oraz Kwiaty we włosach, a także na festiwalu Prince Rock Poland Węgorzewo’96 i w CAMEL PLANET. Podsumowaniem sezonu jest występ przed ponad stutysięczną publicznością na koncercie Michaela Jacksona 20 września na warszawskim Bemowie.
W sierpniu ukazuje się singiel zawierający utwór Gołe baby oraz nowy remix Lata.

1995

Przygotowanie materiału na nową płytę zatytułowaną Fantomas, wydaną przez Zic Zac.
W maju pojawia się pierwszy singiel pt.: Krystyny, a niedługo po nim od końca czerwca zalewa eter fala LATA, wszystkie rozgłośnie radiowe nadają z ogromną częstotliwością przebój FNS pt.: Lato. W większości plebiscytów utwór ten osiąga miano przeboju wakacji, a później całego roku.
Jesienią zespół realizuje teledysk do utworu Serce w butonierce.
W grudniu odbywa się świąteczny koncert pt.: Formacja Nieżywych Schabuff i przyjaciele, w którym uczestniczą także: Kayah, De Su, Piasek, Andrzej Krzywy. Koncert retransmituje Radio dla Ciebie oraz telewizja WOT.

1994

We wrześniu ukazuje się nowy album Nasze piosenki najlepsze zawierający największe przeboje zespołu w wersjach akustycznych. Wydawcą jest Intersonus.

Grupy

  • Użytkownik nie posiada lub nie należy do żadnej grupy